Profesyonel Gitar Derslerim

 • Ciddi, disiplinli gitar eğitimi almak isteyen ciddi, disiplinli arkadaşları İstanbul Kadıköy Altıyol'daki stüdyomdaki profesyonel gitar derslerime bekliyorum. 47 yaşındayım, 31 yıldır gitar çalıyorum ve 25 yıldır ders veriyorum. Derslerim hakkında sık sorulan sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  Öğrencilerimin çalıştığımız derslere, notlara, altyapılara ulaştığı örnek ders sistemimi inceleyerek derslerim hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

  ÖRNEK ÖĞRENCİ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

 • Öğrencilerinizle hangi tür müzikler ve gitar tarzları üzerine çalışıyorsunuz?

  Öğrencilerimin ve benim genel ilgi alanlarımız klasik rock, enstrümantal rock, senfonik rock, blues, hard rock,... gibi rock müziğin evrensel türevleri. Bunun yanında klasik müziğin ve cazın bize sağladığı bilgiden ve fikirlerden de yararlanıyoruz.

 • Kimlere ders veriyorsunuz, gitar dersleriniz herkese açık mı?

  Derslerim, bir önceki başlıkta yazdığım müzik tarzlarına ilgi duyan, bu tarz gitar çalışmak isteyen herkese açıktır.

 • Öğrencilerinizden beklentileriniz ve istekleriniz neler?

  Gitar öğrencilerimden beklediğim, gitarı yeterince ciddiye almaları ve söylediklerimi ellerinden geldiğince eksiksiz yerine getirmeleridir. 'Gitar çalmak' için öncelikle 'gitar çalışmak' gerektiğini unutmayın. Öğrencilerimin motivasyonunu çok önemsiyorum ve hep bunu dikkate alarak hazırlıyorum programlarımı. Ancak yine de enstrüman eğitiminde uzun süren ve sürekli tekrarlardan oluşan çalışmalar yapmak gerekiyor. Bunları baştan göze almazsanız gitar eğitimi sizin için sadece zaman ve para kaybı olabilir.

 • Hangi gitarların dersini veriyorsunuz?

  Öğrencilerimin büyük çoğunluğu elektrogitar öğrencileri. Bunun yanında akustik gitar ve zaman zaman klasik gitar dersleri de veriyorum. Bas gitar dersi vermiyorum.

 • Haftanın hangi gün ve saatleri ders veriyorsunuz?

  Hafta içi genellikle akşamüstleri ve akşam saatleri çalışıyorum öğrencilerimle. Ancak, gündüz saatleri ders verdiğim de oluyor. Genellikle Pazartesi ve Salı günleri ders vermiyorum. Hafta sonları ise Cumartesi ve Pazar günleri gündüz saatlerinde ders veriyorum.

 • Derslerinizi nerede veriyorsunuz?

  Derslerimi İstanbul'da Kadıköy Bahariye'deki gitar stüdyomda veriyorum.

 • Derslerin işleyişi nasıl?

  Ders programımızı ay başında hazırlıyoruz ve bu programa titizlikle uyuyoruz. Ders süresi 1 saat olmak üzere ayda 2,3 ya da 4 kez çalışıyoruz. Derslerimiz tam zamanında başlar ve tam zamanında biter. Önceden haber verilen özel bir durum yoksa öğrenciler derse kendi gitarlarıyla gelirler. Gitarların her zaman bakımlı ve ayarlı olması önemlidir. Öğrenciler bu konuda benden yardım alabilirler. Ders kurallarına titizlikle uyulur. Öğrencilere her zaman çalışabileceklerinden çok konu veririm ve hiçbir zaman derse hepsini tamamlamış olarak gelemezler. Verdiğim program öğrencinin çalışma programıdır, tamamlanan konulara yerine yenileri verilir. Yani ne kadar hızlı ilerleneceği öğrencinin çalışmasına bağlıdır.

 • Nasıl bir eğitim programı uyguluyorsunuzı?

  Öğrencilerim için kendi hazırladığım programları uyguluyorum. Yani, sabit bir kitabı ya da dokümanı takip etmiyorum. Her öğrencime birebir aynı programı uygulamıyorum. Öğrencimin yaşını, yeteneğini, çalışkanlığını, motivasyonunu, müzik tarzını ve gitar tarzını dikkate alarak hazırlıyorum programlarımı. Klasik gitar öğrencilerimle Arenas metodunu takip ediyoruz.

 • Ders ücreti ne kadar?

  Sizinle iletişime geçtikten ve tanıştıktan sonra bu konuda konuşmamız daha doğru olur. Burayı tıklayarak gitar derslerim için başvuru yapabilirsiniz. Size en kısa zamanda geri dönüş yaparım.

 • Gitar öğrenmenin alt ve üst yaş sınırı nedir?

  Fiziksel gelişimi yaşıtlarına gore normal olan ve sayı saymayı bilen bir çocuk, 4-5 yaşından itibaren gitara başlayabilir. Yaşı küçük öğrenciler, çocuklara özel küçük gitarları tercih edilebilirler. Gitarı hobi olarak öğrenmek isteyenler için üst sınır yoktur.

 • Gitarım yok, almamda yardımcı olabilir misiniz?

  Eğer çevrenizde danışacağınız kimse yoksa fikir verme konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

 • Elektrogitar için önce klasik gitardan mı başlamam gerekir?

  Bu soru bana çok sık soruluyor. Elektrogitar öğrenmek için önce klasik gitardan başlanılması gerektiği kesinlikle doğru değil. Türkiye'de bunun niye bu kadar yaygın bir düşünce olduğunu ben de merak ediyorum. Elektrogitar ve klasik gitar birbirinden oldukça farklı iki enstrümandır aslında. Elektrogitar, klasik gitarın devamı değildir. Ancak, belli bir seviyeye ulaşan elektrogitar ve akustik gitar öğrencilerimle isteğe bağlı olarak ayrıca klasik gitar da çalışıyoruz.

 • Sizinle görüşmek ve uygun olursa derslere başlamak için ne yapmalıyım?

  Sizi daha yakından tanımam için lütfen burayı tıklayarak başvuru formunu doldurun. Boylece gitar egitiminiz hakkında daha ayrıntılı konuşabiliriz. Formunuz elime geçtikten sonra mutlaka sizinle iletişime geçerim. Eğer cevap alamazsanız öncelikle spam mail klasörünüzü kontrol edin. Gönderdiğim email orada da yoksa mutlaka bana tekrar yazın. Size yardımcı olabileceksem gün ve saat belirleyerek yüzyüze görüşme yaparız. Eğer görüşme ikimiz için de olumlu olursa en kısa zamanda gitar eğitiminize başlarız.

 • Gitara ne kadar vakit ayırmam gerekir?

  Kesin birsey söylemem çok zor ama hobi olarak gitar öğreniyorsanız bile en kötü ihtimalle haftada en az 7-8 saat ayırmanız gerekir.

 • Nasıl ders veriyosunuz? Özel ders mi yoksa grup dersi şeklinde mi?

  Gitar derslerim aşağıdaki şekillerde olabiliyor.

  Özel ders: Öğrencilerimle birebir çalıştığım özel derslerdir. Derslerin çoğu bu şekildedir.

  İki kişilik ders: İki öğrenciyle aynı anda yapılan derstir. Ancak ders sırasında öğrenciler aynı odada değil, birbirlerini duyamadıkları farklı odalarda bulunurlar.

 • Internetten ders veriyor musunuz?

  Bu konuda çalışmayı uzun süredir planlıyorum ama şu anda internetten ders vermiyorum ne yazık ki.

 • Gitar derslerim için görüşmeye gelmek istiyorsanız lütfen burayı tıklayarak başvuru formunu doldurun.

 • Diğer sorularınız için aşağıdaki email adresindan bana yazabilirsiniz :